500 000 000 zbiker@t.pl

Profesjonalny transport kruszywa wymaga odpowiedniego sprzętu. Delikatne elementy, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą ulec zniszczeniu, co wiąże się z brakiem ich użyteczności.

Czym jest więc kruszywo?

Kruszywo – to fragmenty materiału, uzyskiwane z rzek, czy skał wykorzystywanych oczywiście w budownictwie.
Surowce te ulegają kształtowaniu, kruszeniu i dokładnemu przesiewaniu.
Są to: piasek, żwir, tłuczeń, czy kruszywo geosyntetyczne, czy też popularny żużel – do materiałów budowlanych używamy więc dwóch rodzajów kruszywa – naturalnego – pochodzącego z osadów rzecznych, czy z kamieniołomów i sztucznego –  pochodzącego z odpadów betonowych.
Stosowane jest jako składnik zaprawy lub jako podkład pod nawierzchnię dróg., czy torowisk.

Profesjonalny transport kruszyw jak to wygląda w praktyce?

Aby transport kruszywa mógł się odbyć, konieczne są odpowiednie warunki.Prawo mówi, że bezpieczny przewóz surowców ma miejsce tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z odpowiednią wagą załadunku. Skrzynia ładunkowa musi też być odpowiednio zamknięta, co zapobiega wysypaniu się niektórych elementów na jezdnię podczas transportu pod wpływem nierówności, wypadku, czy też gwałtownego hamowania. Potrzeba też solidnego zabezpieczenia skrzyni od góry. Konieczny jest  odpowiedni ciężar załadunku – gdy materiału będzie za dużo, samochód po prostu nie ruszy z miejsca. Nie należy też zapominać o o roli doświadczonego kierowcy, który dopilnuje, aby materiały budowlane były bezpiecznie dostarczone w miejsce docelowe. Wiele firm w Polsce zajmuje się profesjonalnie tą usługą. Warto więc, aby poświęcić czas na znalezienie doświadczonych fachowców.

Przeczytaj także: https://hitor.pl/uslugi/transport-kruszyw/

Transport kruszyw – cennik

Jak już wcześniej zostało napisane, tego rodzaju transport wymaga bardzo specyficznych warunków przewozu i odpowiednich zabezpieczeń. Ciężko jest więc podać jednoznaczną cenę tej usługi, ponieważ transport kruszywa zależny jest od wielu czynników. Otóż firmy, zajmujące się transportem kruszywa, muszą zwracać uwagę na bezpieczeństwo w trakcie przewozu, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze. Zależy ona także od odległości – im krótsza odległość, tym niższa cena. Kolejny czynnik to waga transportowanego surowca. Jeżeli do kruszywa potrzebne jest jedno auto, cena odpowiednio wzrośnie. Hurtowe zamówienia również mają wpływ na transport kruszywa – można liczyć przy nich na zniżki.