500 000 000 zbiker@t.pl

Przyczyn przykrego zapachu w aucie może być wiele. Czasem są to resztki jedzenia, czasem jakaś substancja rozlana w aucie , jeszcze innym palenie papierosów. W pewnym momencie odświeżacze czy choinki zapachowe mogą nie poradzić sobie z jego usunięciem. W takim przypadku należy wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się uciążliwego zapachu.

Od czego zacząć?

Walkę z uciążliwym zapachem powinniśmy zacząć od dokładnego wysprzątania kabiny. Najlepiej jest wyrzucić wszystkie śmieci, wytrzepać dywaniki i odkurzyć auto. Nie zapomnij sprawdzić wszystkich zakamarków czy nic w nich nie zostało. Zajrzyj pod fotele, do schowka czy do bagażnika. Do wyczyszczenia deski rozdzielczej i innych elementów kabiny możemy użyć ciepłej wody czy delikatnych środków czyszczących i ściereczki bądź gąbeczki.

Jak pozbyć się wilgoci w aucie?

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się wilgoci w aucie jest jego wietrzenie i pozostawienie na słońcu. Można również wozić w aucie środki pochłaniające wilgoć. Nada się do tego również torebka ryżu.

Pleśń w aucie

Przy okazji czyszczenia można natknąć się nad ślady pleśni o nieprzyjemnym zapachu. Aby się ich pozbyć wystarczy wykorzystać środek przeciwpleśniowy. Należy jednak pamiętać, że tego typu środki są żrące, dlatego przy ich użyciu należy zachować wszystkie niezbędne środki ostrożności jak rękawiczki. Dobrze jest również wyrzucić użyte przybory czyszczące po zakończeniu sprzątania.

Dym papierosowy

Potrafi być on niezwykle uciążliwy. Powinniśmy zacząć od wyczyszczenia popielniczki, niezależnie czy jest ona zapełniona czy nie. Trzeba ją dokładnie umyć. Gorzej jest w przypadku tapicerki. Wchłania ona zapach papierosów, jednak samodzielne próby czyszczenia mogą skończyć się nawet na poniszczeniu tapicerki. Lepiej jest więc zwrócić się po pomoc do specjalistów.

Uciążliwe zapachy

W przypadku śmierdzącego rozlanego płynu możemy posłużyć się żwirkiem dla kota, wchłonie on substancję. Do pochłaniania uciążliwych zapachów można również użyć środków, które znajdziemy we własnej kuchni. Może być to płócienny woreczek z mieloną kawą lub pozostawienie w kilku miejscach miseczek z octem.

Co zrobić, gdy domowe sposoby nie działają?

Nie trzeba się martwić, gdy domowe sposoby zawiodą. Można zdecydować się na usługę świadczoną przez większość warsztatów wyspecjalizowanych w obsłudze klimatyzacji samochodowych jaką jest ozonowanie. Usługa ta polega na zamontowaniu ozonatora we wnętrzu pojazdu, który pracuje w kilku cyklach po – minut. Po każdym z cykli wnętrze zostaje dokładnie wywietrzone. Usługa ta jednak zajmuje trochę czasu, więc należy założyć, ze w dniu ozonowania zmuszeni będziemy obejść się bez samochodu przez kilka godzin.
Kiedy już w naszym aucie zapanuje czystość i świeży zapach, jazda staje się od razu przyjemniejsza, niezbędne kosmetyki do samochodu można znaleźć np. tutaj. Warto jednak o nią dbać i sprzątać regularnie auto, by nie doprowadzić ponownie do takiej samej sytuacji. Nawet najdokładniejsze sprzątanie nie odniesie zamierzonego rezultatu, gdy nie będziemy dbać o czystość w naszym aucie.